Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Z tarczą wróciła sześcioosobowa ekipa strzelców z Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
Zawody będące jednocześnie Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych rozegrane zostały na obiektach „Śląska” Wrocław pod koniec lipca.

Srebrną medalistką w konkurencji karabin sportowy 3×30 została Marta Buksa, która dobrze poradziła sobie też w karabinku pneumatycznym 50 strzałów zajmując 5 miejsce.

Filip Wagner w konkurencji pistolet sportowy 30+30 (rozgrywanej jako Grand Prix) wystrzelał brązowy medal oraz w FOOM zajął 4 miejsce w pistolecie szybkostrzelnym 2×30 i 9 miejsce w pistolecie pneumatycznym.

Dobry start zaliczyła też Katarzyna Ingersleben zajmując 9 miejsce w karabinku sportowym 3×30 i 10 miejsce w karabinku pneumatycznym.

Łącznie strzelcy z WKS „Grunwald” zdobyli 32 punkty zajmując 7 lokatę wśród 55 klubów uczestniczących w zawodach.

Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzież kończył jednocześnie cykl zawodów zaliczanych do Rankingu – Najlepszy Zawodnik Roku (kategoria junior młodszy). I tu też powody do radości i satysfakcji z dobrych startów młodych strzelców.

W tym prestiżowym rankingu Filip zajął 3 miejsce w pistolecie sportowym i 8 miejsce w pistolecie szybkostrzelnym; w karabinku sportowym na 4 miejscu uplasowała się Marta, a na 7 miejscu – Kasia. Gratulujemy zawodnikom i trenerom (Józefowi Rowickiemu i Markowi Czupryniakowi).