ZŁOTO I SREBRO JAROMIRA NA IGRZYSKACH CISM W WUHAN

Z wielką przyjemnością informujemy, zawodnik naszej sekcji Jaromir Wojtasiewicz zajął pierwsze miejsce i zdobył złoty medal VII Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych rozgrywanych w chińskim Wuhan, w konkurencji TRAP.

W finale konkurencji pokonał on znakomitego zawodnika z Rosji Aleksieja Alipova, ustanawiając jednocześnie nowy rekord finału tej imprezy – 43. Trzecie miejsce zajął Daniele Resca z Włoch.

Do finału Jaromir wchodził z drugim wynikiem kwalifikacji (24-24-25-24-24) 121 (S-off:2). Pierwsze miejsce w kwalifikacjach zajął Aleksiej Alipov (24-24-25-25-24) 122.

Bardzo dobry start zanotował również Tomasz Pasierbski z WKS Śląsk Wrocław, który zajął 7 miejsce, przegrywając finał w S-off (25 23 25 25 22) 120 (S-off:+0+0).

Trzeciego naszego reprezentanta Piotra Kowalczyka z RKS BOCK Rawicz, sklasyfikowano na 20 miejscu (24-24-20-23-22) 113.

Wyniki uzyskane przez reprezentantów Wojska Polskiego, pozwoliły im na zajęcie drugiego miejsca drużynowo i zdobycie srebrnego medalu Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych. Polacy ulegli reprezentacji Chin, a wyprzedzili trzecich Rosjan.

Gratulujemy udanego startu naszej reprezentacji strzelców śrutowych, przy czym szczególne gratulacje dla Jaromira, który zdobył dwa medale na tej prestiżowej, wojskowej imprezie sportowej.